Великомежиріцька громада
Рівненська область, Рівненський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

Дата: 25.10.2021 16:34
Кількість переглядів: 463

Фото без опису

140 000 користувачів Інтерактивної податкової карти за 60 днів!

 

Державною податковою службою за підтримки Міністерства фінансів України, Міністерства цифрової трансформації за сприяння Апарату Ради національної безпеки і оборони України 24 серпня цього року впроваджено Інтерактивну податкову карту України. Це – частина окремого проекту е-податки   Національної програми інформатизації.

Саме інформація про сплату податків до державного, а особливо до місцевих бюджетів набуває популярності у громадян та суспільства.

Громадяни щоденно цікавляться, за який рахунок функціонує громада. Які податки та в яких розмірах надходять до бюджету громади? Хто з платників робить вагомий внесок в її розвиток та головне – хто не сплатив жодної гривні і має заборгованість?

З початку запровадження Інтерактивної податкової карти України її можливостями скористалося понад 140 тис. українців та громадян інших країн.

Сервіс набирає популярності не тільки в Україні, а й в Німеччині, Нідерландах, Польщі, Сполучених Штатах Америки.

Податковою службою було заплановано і вже створено податкові профілі територіальних громад, графічне відображення  показників на звітну дату порівняно з попереднім періодом. Заплановане стає реальністю.

Відтепер користувачі мають можливість ознайомитись зі складовими профілів територіальних громад про:

загальні дані та демографію;

об’єкти соціальної інфраструктури та економіки;

активних платників податків;

топ-10 найбільших платників податків;

надходження у розрізі кодів класифікації доходів бюджету;

сплату податків за видами економічної діяльності;

структуру сплати податків;

боргові зобов’язання.

Децентралізація та розширення повноважень органів місцевого самоврядування, прозорість формування місцевих бюджетів – складові, що забезпечують прийняття правильних управлінських рішень, та підстава для розвитку територіальних громад.

Прозорість, відкритість, цифрові трансформації є одним з основних векторів діяльності податкової служби. 

 

Запитували-відповідаємо

Чи сплачують багатодітні сім’ї  податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

 

Об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним (прийомним) сім’ям, у яких виховується п’ять та більше дітей, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це передбачено нормами ст. 266 Податкового кодексу.

Для того, щоб скористатися пільгою, платнику податків необхідно подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою документи, що підтверджують відповідний статус, зокрема:

- посвідчення батьків багатодітної сім’ї та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї;

- договір про влаштування дітей на виховання та спільне проживання у прийомній сім’ї.

Нагадаємо, що кожен платник податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, має право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних, зокрема щодо права на користування пільгою зі сплати податку.

 

Запитували-відповідаємо

Якщо у власності квартира понад 120 кв.м. Чи варто скористатися правом на податкову амністію?

 

В ГУ ДПС у Рівненській області  роз’яснюють, що податкова амністія – це  можливість  для людини підтвердити легальність своїх статків. Тому, об’єкти нерухомого майна, які знаходяться на території України, і придбані за кошти, що були попередньо оподатковані, не підлягають одноразовому добровільному декларуванню. Тобто, площа житла немає значення, якщо з коштів, за які воно було придбано, сплачено усі податкові зобов’язання. Також не має потреби декларувати ту нерухомість, яка отримана у спадок чи як подарунок від родичів І-ІІ ступеня спорідненості. Однак, якщо платник не може надати докази законності ресурсів на придбання квартири, а її площа перевищила 120 кв.м., в такому випадку він може скористатися правом податкової амністії. Дана можливість передбачена нормами Закону України від 15.07.2021 № 1539-Х ”Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету”. Амністувати можна лише активи, які були придбані до 1 січня 2021 року.

Фізичній особі, яка виявила бажання скористатися податковою амністією, необхідно подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію в електронному вигляді через приватну частину Електронного кабінету після проходження електронної ідентифікації з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Після подання декларації впродовж 30 календарних днів декларант повинен сплатити одноразовий збір. Ставка збору для об’єктів нерухомості, зареєстрованих на території України, становить 5 відсотків. Якщо у декларанта немає змогу сплатити збір одним платежем, він може скористатися розстроченням платежу на 3 роки, але ставка збору в такому випадку буде вищою – 6 відсотків. Базу оподаткування декларант визначає самостійно – це можуть бути фактично понесені витрати на придбання квартири або ж її  вартість.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь