Відповіді на електронні петиції, які не набрали необхідної кількості голосів

Автор: Барон Костянтин Валерійович

Час подання петиції: 2023-03-07 14:07:03
Початок збору голосів: 2023-03-08 10:07:02
Закінчено збір голосів: 2023-06-06 10:07:02

Пропоную заборонити на час дії воєнного стану такий вид грошового забезпечення, як матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, працівникам Великомежиріцької сільської ради. Гроші спрямувати на підтримку уразливих верств населення громади.

Станом на 06 червня 2023 року петицію підписала 1 особа з 100 необхідних.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Петиція «Про обмеження виплат матеріальної допомоги»не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, тому вона розглянута як звернення громадян відповідно до статті   23-1 Закону України «Про звернення громадян».

За результатами розгляду Великомежиріцка сільська рада повідомляє наступне.

Правові норми щодо оплати праці працівників органів місцевого самоврядування визначаються статтею 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».  Відповідно до вказаної статті умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Кабінетом Міністрів України.Так, виплата матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань для посадових осіб та службовців органу місцевого самоврядування передбачена п.п. 3 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268 із змінами. Розмір, умови, обставини надання вказаної допомоги передбачені Положенням про преміювання, надання матеріальної допомоги працівникам апарату та виконавчих органів Великомежиріцької сільської ради, затвердженого рішенням Великомежиріцької сільської ради від 27 січня 2021 рок № 68.

Щодо підтримки вразливих верств населення громади, як зазначено в тексті Петиції, Великомежиріцька сільська рада повідомляє наступне.

Рішенням Великомежиріцької сільської ради від 24 грудня 2021 року № 588 затверджено Програму надання одноразової матеріальної допомоги населенню Великомежиріцької територіальної громади на 2022-2025 роки. Даною Програмою передбачені підстави, умови та порядок надання одноразової матеріальної допомоги незахищеним верствам населення, зокрема,  одноразова матеріальна допомога надається за умови настання непередбачених надзвичайних ситуацій (пожежа, стихійні лиха); за умови важкого матеріального становища в сім’ї; складних життєвих обставин, вирішення яких потребує проведення складного і дороговартісного лікування, хірургічної операції та придбання медичних препаратів; як допомога на поховання  та інші види допомоги.

Рішенням Великомежиріцької сільської ради від 24 грудня 2021 року № 589 затвердженоПрограму підтримки учасників АТО та ООС, членів їх сімей на 2022-2025 роки. Даною Програмою передбачена підтримка учасників АТО та ООС, мобілізованих осіб, військовослужбовців та контрактників Великомежиріцької сільської ради членів їх сімей на 2022-2025 роки,  зокрема передбачено надання адресної одноразової грошової допомоги постраждалим учасникам АТО та ООС, мобілізованим особам, військовослужбовцям та контрактникам Великомежиріцької сільської ради, сім'ям загиблих; надання учасникам АТО та ООС, мобілізованим особам, військовослужбовцям та контрактникам Великомежиріцької сільської, членам їх сімей комплексних медичних, інформаційних та соціальних послуг; забезпечення безкоштовним харчуванням дітей дошкільного та шкільного віку, учасників АТО та ООС, мобілізованих, військовослужбовців та інші види допомоги.

На підставі наведеного, Великомежиріцька сільська рада дбає про незахищені верстви населення, шляхом надання матеріальної допомоги мешканцям громади та сприянні отримання ряду соціальних послуг, без порушення конституційних прав працівників на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.Виходячи з обставин, викладених у заяві працівника, на підставі законодавчо визначених умов та вмежах затвердженого фонду оплати праці, враховуючи норми Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»,Великомежиріцька сільська рада не має підстав для заборони такого виду грошового забезпечення, як матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.