Видача посвідчення водія вперше

Дата: 25.11.2021 10:42

Як отримати і що для цього потрібно

Де отримати

Сервісні центри Міністерства внутрішніх справ України

Як замовити послугу

Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом).

Хто може звернутися: фізична особа
Документи, що необхідно надати для отримання послуги:

Заява про отримання послуги

Дійсна на дату подання документів медична довідка встановленого зразка, що підтверджує допущення водія до керування транспортними засобами відповідних категорій

Паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, посвідку на постійне проживання, посвідку на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист

Копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС) (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті)

Свідоцтво (у разі його видачі до 19 жовтня 2019 року) або документ про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка.

Оригінал та ксерокопію документів про заміну особистих даних (у разі заміни особою П.І.Б., року народження, місця проживання тощо)

Платіжні документи (квитанції), які засвідчують оплату адміністративної послуги та плату за бланкову продукцію або інформація (реквізити платежу) про сплату збору (внесення плати) в будь-якій формі

Умови і випадки надання

Особи допускаються до керування транспортними засобами за наявності у них національного посвідчення водія України на право керування транспортними засобами відповідної категорії, крім випадків встановлення особам тимчасового обмеження у праві керування транспортними засобами.

Посвідчення водія є документом, що посвідчує особу та її спеціальний статус у частині підтвердження права його власника на керування транспортними засобами.

До моменту звернення за отриманням посвідчення водія потрібно пройти медичний огляд, навчання у автошколі та скласти відповідні теоретичний та практичний іспити.

Послідовність дій одержувача послуги:

- подання до територіального сервісного центру МВС повного пакета документів, необхідного для отримання посвідчення водія;

- здійснення оплати за надання адміністративної послуги;

- отримання посвідчення водія або листа з обґрунтуванням причин відмови в його видачі.

Посвідчення водія відповідної категорії дійсне протягом 30 років з дати його видачі, крім посвідчення водія, що видане особі вперше. Інформація про видане посвідчення водія вноситься працівником територіального сервісного центру МВС до Єдиного державного реєстру МВС.

Посвідчення водія видається особисто під підпис після пред’явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.

Результат та способи отримання результату

Посвідчення водія на право керування транспортними засобами

Лист з обґрунтуванням причин відмови в видачі посвідчення водія

Отримати результати надання послуги заявник може особисто, електронною поштою.

Строк та вартість надання послуги

Звичайне надання

Адміністративний збір

Адміністративний збір становить 26 гривень. Окремо сплачується вартість бланкової продукції, яка становить 243 гривень.

Строк надання

5 днів (робочі).

Підстави для відмови у наданні послуги

Суб’єкт звернення не зареєстрований закладом з підготовки водіїв у Єдиному державному реєстрі МВС до початку занять

Суб’єкт звернення перебуває у розшуку (про виявлення таких осіб працівники територіального сервісного центру МВС негайно інформують Національну поліцію)

Щодо суб’єкта звернення встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами

Суб’єкт звернення подав документи, що містять недостовірні відомості

Стосовно суб’єкта звернення у Єдиному державному реєстрі МВС відсутні відомості щодо видачі йому свідоцтва про закінчення закладу з підготовки водіїв

Суб’єкт звернення не склав теоретичний або практичний іспит

Стосовно суб’єкта звернення у поданих ним документах або Єдиному державному демографічному реєстрі відсутні відомості щодо реєстрації місця його проживання

Суб’єкт звернення позбавлений права на керування транспортними засобами

Суб’єкт звернення не досяг встановленого віку

Суб’єкт звернення не подав (або подав не в повному обсязі) документи.