У В А Г А ! НИЗЬКІ ТЕМПЕРАТУРИ !

Дата: 30.11.2021 10:12

У зимовий період при різкому падінні температури на території області встановлюються несприятливі погодні умови, при яких можливі обмороження з суттєвими пошкодженнями тканин та організму, або смертельні випадки.

П А М ’ Я Т А Й Т Е !

Готуючись до зими та у випадку падіння температури нижче -150С, дійте у відповідності з наявними рекомендаціям:

• утеплюйте вікна та двері, перешкоджаючи створенню протягів та заощаджуючи тепло;
  • перевірте готовність до опалювального сезону обігрівачів, газових котлів, печей, димоходів та вентиляції; не користуйтеся пошкодженими приладами; у разі поломки опалювальної мережі, обов’язково злийте воду та повідомте відповідні служби;
  • одягайтесь відповідно до погоди у теплі та зручні речі, так, щоб надлишок одягу не перешкоджав рухові та пересуванню, не сприяв перегріванню та спітнінню;
  • довго знаходячись на відкритому повітрі, намагайтесь рухатися та відновлювати кровообіг пальців рук і ніг похлопуванням та притопуванням, відкритих ділянок обличчя, обережно розтираючи їх.

При незначному обморожуванні, відігрівайтеся поступово: вмивання холодною водою, обережне розтирання, тепле питво, закутування. Якщо частини тіла цілковито втратили чутливість до холоду та дотику, побіліли або посиніли, терміново зверніться до лікарні. Ні в якому разі не нагрівайте обморожені ділянки тіла, не розтирайте їх цупкими тканинами. Не вживайте спиртні напої перед виходом на вулицю як зігріваючий засіб.

Бережіть своє здоров’я і життя !

При різкому падінні температури встановлюються несприятливі погодні умови, при яких можливі масові простудні захворювання.

П А М ’ Я Т А Й Т Е !

Щоб не захворіти у період епідемії, необхідно дотримувати таких правил:

• частіше провітрюйте приміщення. Провітрювання різко зменшує концентрацію в повітрі нестійких у зовнішньому середовищі вірусів, а значить, і ймовірність зараження;
  • уникайте протягів! Переохолодження ослаблює організм, і ви станете більш сприйнятливими до зараження грипом;
  • відмовтеся від відвідування кінотеатрів, театрів, музеїв, концертних залів. Не ходіть без гострої необхідності до місць щільного згуртування людей та до поліклініки – саме там у період епідемії найлегше підхопити грип;
  • більше їжте свіжих фруктів і овочів;
  • для профілактики зараження грипом при виході на вулицю або в магазин обов'язково змащуйте носові отвори оксоліновою маззю.