ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ
На Рівненщині надходження єдиного соціального внеску - понад 6 млрд гривень
За одинадцять місяців 2021 року на Рівненщині надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 6 млрд 77 млн грн, що на 1 млрд 272 мільйонів гривень або 26,5% більше ніж за відповідний період 2020 року. Про це повідомила заступник начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Надія Друзюк.
Вона також зазначила, що податкова служба області приділяє значну увагу контролю за дотриманням суб’єктами господарювання своєчасної сплати єдиного соціального внеску. Тільки легальна праця відповідає інтересам найманого робітника і держави. Нараховані і сплачені податки та єдиний внесок надходять для виплат пенсіонерам, на виконання соціально-економічних програм та вирішення інших важливих життєвих питань. Працюючи за цим пріоритетом, податкова служба постійно надає консультаційну підтримку органам місцевого самоврядування в питаннях залучення до оподаткування суб’єктів підприємництва, створення робочих місць, розвитку бізнесу та місцевої інфраструктури.
Податківці нагадують, що згідно зі ст. 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2021 рік» з 01 грудня 2021 року встановлено розмір мінімальної заробітної плати 6500 гривень.
Відповідно мінімальний розмір ЄСВ з 01 грудня становите 1430 гривень (6500 х 22%), максимальна сума страхового внеску складе 21450 гривень. Тобто, максимальна величина бази нарахування ЄСВ становитиме 97500 гривень (6500 х 22%) розмірів мінімальної заробітної плати.
Джерела погашення податкового боргу
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що згідно з п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених ПКУ, а також іншими законодавчими актами.
Пунктом 87.3 ст. 87 ПКУ визначено перелік майна та коштів, які не можуть бути використані як джерела погашення податкового боргу платника податків.
У разі якщо здійснення заходів щодо погашення податкового боргу платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, не привело до повного погашення суми податкового боргу або у разі недостатності у платника коштів для погашення податкового боргу, контролюючий орган визначає дебіторську заборгованість платника податків, строк погашення якої настав, джерелом погашення податкового боргу такого платника податків (абзац перший п. 87.5 ст. 87 ПКУ).
Відповідно до п. 87.6 ст. 87 ПКУ у разі відсутності у платника податків, що є філією, відокремленим підрозділом юридичної особи, майна, достатнього для погашення його грошового зобов’язання або податкового боргу, джерелом погашення грошового зобов’язання або податкового боргу такого платника податків є майно такої юридичної особи, на яке може бути звернено стягнення згідно з ПКУ.
Державні службовці не можуть скористатися податковою амністією
В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що особи, які починаючи з 1 січня 2005 року подавали або мають подавати «антикорупційні» декларації відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» не можуть скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням.
Проте це не стосується осіб, які претендували або претендують на зайняття посад, перебування на яких вимагає чи вимагало від особи подання відповідної декларації, та не були призначені або обрані на відповідні посади.