ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

Дата: 20.12.2021 10:59

Щодо ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації для фізичних осіб – підприємців

Корецька  ДПІ ГУ ДПС у Рівненській області інформує користувачів реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів розрахункових операцій про те, що 26.11.2021 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02 листопада 2021 р. за № 1411/37033 (далі – Порядок № 496).

Звертаємо увагу платників податків, які відповідно до законодавства проводять розрахункові операції з застосуванням РРО/ПРРО, що Порядок № 496 встановлює обов’язок ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації для фізичних осіб – підприємців, а не певних товарів.

Таким чином, за наявності обов’язку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, фізичні особи підприємці мають здійснювати облік всіх товарів, які знаходяться в реалізації, а не лише визначених п.61 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України.

Вся актуальна інформація щодо діяльності ДПС – на порталі ДПС (tax.gov.ua) та на офіційних сторінках ДПС у соцмережах.

Шановні платники податків, не зволікайте та завчасно підготуйтесь до використання РРО чи ПРРО.

Корецька  ДПІ  ГУ  ДПС у Рівненській області нагадує  платникам податків, що з 1 січня 2022 року значно розширюється коло суб’єктів господарювання (фізичних осіб -підприємців), які мають застосовувати РРО та/або програмні РРО (далі - ПРРО). Зокрема, це стосується платників єдиного податку 2-4 груп.

Зважаючи на переваги роботи новітніх реєстраторів розрахункових операцій, число користувачів таких ПРРО  динамічно зростає.

Як зазначає начальник Корецької  ДПІ , встановлення ПРРО не вимагає фінансових витрат - програмне забезпечення надається податковою службою безкоштовно. Також швидко і простото зареєструвати ПРРО при відкритті нової торгової точки, інтернет-магазину тощо, забезпечити покупців зручним доступом до e-чеків. Тож за своїми функціональними та технічними характеристиками програмні РРО можуть повністю замінити класичний касовий апарат.

Основні переваги в застосуванні ПРРО порівняно з класичними РРО:

- суб’єкт господарювання за власним вибором та виходячи з власних потреб та фінансових можливостей обирає що йому більше підходить - РРО чи ПРРО;

- застосування ПРРО передбачає передачу даних до фіскального сервера без послуг еквайєра, експлуатація ПРРО не потребує сервісного обслуговування центрами сервісного обслуговування;

- застосування будь-якого ПРРО не вимагає його сертифікації чи проходження експертиз. Єдина умова – перебування ПРРО в реєстрі ПРРО;

- ПРРО може бути встановленим на смартфон, планшет, комп’ютер чи на будь-який інший пристрій, що підтримує операційну систему Windows, Android та має підключення до мережі Інтернет;

- реєстрація ПРРО в контролюючому органі здійснюється в режимі онлайн без додаткових документів та лише в електронній формі;

- обмін документами між ПРРО та фіскальним сервером здійснюється виключно в електронній формі, що виключає будь-які контакти суб’єкта господарювання з посадовими особами ДПС;

- наявність безкоштовного програмного рішення ДПС робить застосування РРО/ПРРО фінансово доступним;

- не потребує реєстрації та ведення КОРО.

Тож, шановні платники податків, не зволікайте та завчасно підготуйтесь до використання РРО чи ПРРО.

Більше інформації щодо ПРРО за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.