ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ!

Дата: 18.08.2022 10:37

Поліський ліс поповнив бюджет держави на понад 56 мільйонів гривень

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що за сім місяців поточного року платниками рентної плати за використання лісових ресурсів Рівненщини до зведеного бюджету сплачено 56,7 млн гривень.  Зокрема, лісокористувачі області поповнили місцеву скарбницю на 42,4  млн грн  та 14,3 млн грн надійшло до державного бюджету.

Як зазначила заступник начальника ГУ ДПС у Рівненській області Зоя Хоній, керівники громад  мають можливість використати надходження, отримані від рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, на соціальний розвиток власних територій, та планувати подальшу діяльність, враховуючи її стабільні надходження до бюджету, а також  спрямувати частину коштів  на відновлення природних ресурсів.

Нагадаємо, що згідно зі ст. 256.2.1. - 256.2.4. Податкового кодексу України, об’єктом оподаткування рентною платою є не тільки деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування, але й деревина, заготовлена під час проведення заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, з розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю у зв’язку з будівництвом шляхів, трубопроводів тощо. До цього переліку відносяться і другорядні лісові матеріали, зокрема, заготівля живиці, кори, пнів та інших лісових матеріалів та побічні лісові користування, як заготівля дикорослих плодів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки та заготівля очерету.

Податковий календар на 19 серпня 2022 року

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що 19 серпня 2022 року граничний термін сплати:

• податку на прибуток підприємства за півріччя 2022 року;
  • податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції за IІ квартал 2022 року;
  • частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями за результатами фінансово господарської діяльності за півріччя 2022 року;
  • екологічного податку за ІІ квартал 2022 року;
  • збору за місця для паркування транспортних засобів за ІІ квартал 2022 року;
  • туристичного збору за ІІ квартал 2022 року;
  • єдиного податку з юридичних осіб платниками третьої групи за півріччя 2022 року;
  • рентної плати за ІІ квартал 2022 року;
  • авансових внесків з єдиного податку фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування 1 та 2 груп за липень 2022 р.;
  • єдиного податку платниками ІІІ групи, за результатами декларацій поданих за ІІ квартал.

Щодо переходу торговців на безготівкові платежі

Кабінет Міністрів України постановою від 29 липня 2022 року № 894 установив,  що  торговці  повинні  забезпечити  можливість здійснення  безготівкових  розрахунків  (у  тому  числі  з  використанням електронних  платіжних  засобів,  платіжних  застосунків  або  платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги), включаючи товари (послуги), реалізація (надання) яких здійснюється дистанційно, у такі строки:

1) з 1 січня 2023 року – торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб (крім торговців, зазначених у пункті 4);

2) з 1 січня 2024 року – торговці, які провадять господарську діяльність у  населених  пунктах  з  чисельністю  населення  від  5  до 25 тис. осіб (крім торговців, зазначених у пункті 4);

3) з 1 січня 2025 року – торговці, які провадять господарську діяльність у  населених  пунктах  з  чисельністю  населення  менше  ніж 5 тис. осіб (крім торговців, зазначених у пункті 4);

4) з 1 січня 2026 року – торговці – фізичні особи-підприємці – платники  єдиного  податку  першої  групи, торговці, які  здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.

У зв’язку із прийняттям зазначеної вище постанови, постанова Кабінету Міністрів України від 29 вересня  2010 року №  878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» втрачає чинність з 01.01.2023.