Мінцифра розпочинає Тиждень цифрової грамотності
Мінцифри розпочинає щорічну кампанію з перевірки та покращення цифрових навичок українців «Тиждень цифрової грамотності». Цьогоріч у фокусі — кібергігієна, адже зараз особливо важливо вміти протидіяти дезінформації, вирізняти фейки та захищати особисті дані в цифровому світі, повідомила пресслужба відомства.
«Цифрова грамотність — це базова навичка для кожного, хто хоче бути успішним у сучасному світі. З початку заснування Мінцифри ми ставили ціль охопити базовими цифровими навичками 6 млн українців. Досягли її за кілька років завдяки платформі “Дія.Освіта”. Зараз понад 60 % українців володіють базовими та просунутими цифровими навичками. Не менш важливо покращувати знання в цифровій безпеці, щоб користуватися всіма перевагами технологій», — розповів віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Упродовж «Тижня цифрової грамотності» на сторінках «Дія.Освіта» в соціальних мережах публікуватимуть:
- поради, як безпечно та з максимальними перевагами використовувати гаджети й мережу;
- інтерактиви про цифрову грамотність;
- гайди з використання онлайн-сервісів, доступні для користувачів усіх вікових категорій — від підлітків до людей старшого віку.
«Тиждень цифрової грамотності з "Дія.Освіта" — це можливість для кожного знайти нову інформацію, яка допоможе покращити цифрові навички та знання з кібергігієни», — сказала заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.
За її інформацією, безкоштовна освітня онлайн-платформа «Дія.Освіта», оновлена за підтримки Google.org та Фонду «Східна Європа» у 2023 році, на сьогодні містить понад 200 освітніх серіалів у форматі едьютейнменту, симуляторів, тестів для визначення цифрових чи підприємницьких навичок і профорієнтації.
Наступні сім днів проходитимуть під гаслом «Активуйте свою безпеку». Покращити захист себе та рідних у цифровому світі під час війни можна за допомогою перегляду освітніх серіалів, створених за підтримки проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»:
- «Кібергігієна для молоді»;
- «Базові знання з кібергігієни»;
- «Кібергігієна: як захиститися від фішингу»;
- «Персональна кібергігієна».
А також перевірити себе на двох симуляторах і швидкому тесті «Кіберграм».
Долучитися до «Тижня цифрової грамотності» можуть усі: громадяни, бізнеси, громадські організації, освітні заклади. Для цього команда Мінцифри закликає завантажувати Open Pack із простими кроками для вдосконалення цифрових навичок і ділитися ними в соцмережах.